Avarinė tarnyba: 0 800 20 000  |  +370 37 313 592

Lauko gertuvės kauniečiams pasiteisino su kaupu

Šią savaitę Kaune baigiamas lauko gertuvių sezonas, per kurį kauniečiai ir miesto svečiai išgėrė 700 tūkst. stiklinių vandens ir tokiu gamtai draugišku pasirinkimu atsisakė 280 tūkst. plastikinių buteliukų.

„Kauno vandenys” jau pradėjo vandens tiekimo gertuvėms nutraukimo darbus, visas mieste veikiančias gertuves žiemos sezonui paruošti ketinama iki šios savaitės vidurio.

Per penkis mėnesius lauko gertuvėse, lyginant su praėjusiais metais, buvo išgerta daugiau nei dvigubai vandens: nuo 61 kubinio metro praėjusiais iki 140 šiais metais.

„Iš vandens suvartojimo statistikos matome, kad nemokamos geriamojo vandens stotelės Kauno mieste yra itin populiarios. Didesnį vandens suvartojimą diktuoja ir šylantis klimatas, todėl vandens gertuvių tinklas bus plečiamas ir ateityje”, – teigia „Kauno vandenų” vadovas Ramūnas Šulskus.

Didžiausias vandens suvartojimas lauko gertuvėse šį sezoną fiksuotas rugpjūčio mėnesį – 57 kubiniai metrai vandens. Iš septynių mieste veikiančių geriamojo vandens fontanėlių sezono metu daugiausiai vandens suvartota neseniai atnaujintuose Dainavos ir Kalniečių parkuose.

Nors lauko gertuvių sezonas Kaune oficialiai baigtas, tačiau „Kauno vandenys” ir toliau ragina visuomenę rinktis tvaresnius, aplinkai nekenksmingus sprendimus.

„Šio sezono vandens suvartojimo statistika džiugina ir tuo, kad visuomenė darosi vis labiau sąmoningesnė rinkdamasi tvarius ir gamtai draugiškus sprendimus. Prisipildami vandens į daugkartines gertuves lauko gertuvėse, gerdami iš čiaupo vandenį namuose, darbovietėse ar ugdymo įstaigose, mes atsisakome plastiko gaminių. Visi kartu turime keisti savo vartojimo įpročius, prisidėti prie žaliojo kurso įgyvendinimo tikslų – švaresnės ir saugesnės aplinkos”, –  kalbėjo R. Šulskus.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, pasaulyje kas minutę yra parduodama 1 mln. 200 tūkst. plastikinių buteliukų, kurių didžioji dalis atsiduria miškuose, pakelėse ar pasaulio vandenynuose. Dauguma plastiko pakuočių panaudojamos tik vieną kartą, 70 proc. jų perdirbama.

Cituodami ar kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Eiti prie turinio